CO OBNÁŠÍ TVORBA SVATEBNÍCH ŠATŮ
NA MÍRU

Svatební šaty by měly odpovídat nevěstě, vyjadřovat její přání, podtrhovat postavu a decentně zakrýt nedostatky. Najít takové šaty, které by se vám líbily a současně vám i slušely, nemusí být úplně snadné. Obzvláště tehdy, když máte postavu, která se nějakým způsobem vymyká představám klasické konfekce.

Jste drobná nebo naopak vysoká či máte plnější křivky? Ušité šaty vám prokážou tu nejlepší službu. Co vypadá skvěle na útlé modelce v katalogu, nemusí podobně lichotit vašim proporcím. S návrhářkou se díky jejím zkušenostem můžete poradit, když si nejste jistá, co vám vlastně může slušet.

Úplně první schůzka se nese ve znamení vašich představ a přání a zatím je nezávazná, v rovině teoretického plánování. Jednoduše řeknete, co se vám líbí. Můžete si přinést, obrázky, fotografie, cokoli vás napadne. Potřebuji vás poznat. Co nosíte, co se vám líbí, co máte ráda a co ne. Šaty musí vypadat dobře na pohled a vy se v nich především musíte cítit dobře.

Současně poznáte i vy mě. Je dobré si prohlédnout mé portfolio s již vypracovanými modely a ujistit se, že se opravdu jedná o styl, který hledáte a předložená tvorba vám svým pojetím sedne.

V rámci druhého setkání vyřešíme konkrétní podobu šatů a rozpracujeme návrh. Budeme brát míry a zvolíme si výchozí materiál. Na třetí zkoušce pak své vysněné šaty už poprvé uvidíte a současně si je také poprvé vyzkoušíte.

Poté následují další zkoušky, kde se ladí detaily tak, aby výsledek byl skutečně dokonalý. Je potřeba počítat celkově s přibližně pěti až sedmi zkouškami. Celkový počet vždy závisí na náročnosti šatů i na tom, jakou představu máte a zda chcete ještě v průběhu šití něco měnit.

Proto je nutné si vyhradit na šití šatů dostatek prostoru. Optimálně asi dva až tři měsíce. V případě potřeby lze šaty ušit i za kratší časový úsek, vše lze stihnout i zhruba za měsíc. Pak je ale nejlepší se přímo ozvat a domluvit se na konkrétním postupu.

Definitivní odevzdání šatů proběhne týden před samotným obřadem. V podstatě platí, že každá nevěsta by o těch správných šatech měla začít uvažovat dostatečně dlouho dopředu. Pod značkou Verchia pracuje návrhářka Veronika Procházková. Protože šaty od začátku vznikají pod jedinýma rukama, v zásadě není výjimkou, že si nevěsty zadávají objednávku i rok dopředu.

CENA SVATEBNÍCH ŠATŮ

Určujícím je především návrh, respektive jeho složitost, pro vaši představu však můžeme říci, že částka za šaty začíná od 15 000 Kč. Dále vycházíme z propočtu ceny za materiál, nejčastěji se používá taft, satén či krajka. Ceny se proto stanovují vždy individuálně.

K úpravě šatů lze říci ještě následující: celá řada nevěst má obavu z investování do šatů na jedinou příležitost. Mají pocit, že kousek, byť krásný, bude od svatby jen nevyužitě ležet ve skříni. Proto se můžeme dohodnout na úpravě šatů tak, abyste je mohla po svatbě dál nosit na různé jiné slavnostní příležitosti.

S vlastními šaty se také některé slečny a dámy cítí lépe, nemusejí se během veselí bát o to, aby se zapůjčené šaty nepoškodily. V takovém případě by vám půjčovna opravu nebo čištění šatů následně vyčíslila nepříjemně vysokou sumou.

Obecně lze rovněž říci, že jednoduché svatební šaty, které vám perfektně padnou a ušila je zkušená návrhářka, vypadají efektněji, než náročná, ale univerzálně střižená róba z půjčovny. Přitom však cenově vyjdou takto nekomplikované šaty stvořené na míru příznivěji.

SJEDNAT SI SCHŮZKU

Pojďme se nad vašimi vysněnými šaty sejít.

Veronika Procházková
Majitelka značky a návrhářka
731-789-459